download

Tasub teada

print

1. Koduaken OÜ kasutab oma akende valmistamisel:

1.1  Vahetatavad elastsest kuntskautšukist tihendid.

EPDM (Etüleen propüleen dieen kopolümeerkummi) on kautšuk, mida kasutatakse tihenduselemendina akendel ja ustel. Tänu oma suurepärasele ilmastiku,-temperatuuri- ja keemiakindlusele on selle materjali kasutusvaldkond väga laialdane.

EPDM-ile iseloomulikud omadused:

1.     Hea vastupidavus osoonile
2.     Hea vastupanuvõime atmosfäärilistele efektidele nagu ultraviolettkiirgus, niiskus, sademed, veeaur ja soojus
3.     Kestvuselastsus –50oC kuni +120oC
4.     Surve ja löögitugevus veel parem kui kloropreenil
5.     Materjal ei kristaliseeru
6.     Kõvadus 25 - 90 Shore A (DIN 53505)
7.     Pikk kasutusaeg
8.     Puudub värvimine, lakkimine ja muu pinna töötlus
9.     Pikaaegne vastupidavus hapete, leeliste ja agressiivsete kemikaalide suhtes
10.  Lahustiga kokkupuutel paisub, näiteks bensiiniga või aromaatsete süsivesinikega, kuid see paisumine on tagasipöörduv

Kokkuvõtlikult on EPDM ilmastikukindel ja saab kasutada kõrgetel temperatuuridel. Olles samal ajal hästi töödeldav ja elastne ning kõrge kulumiskindlusega. Tänu neile omadustele on võimalik seda materjali kasutada väga laialdaselt ehitussektoris.

Tihendid pannakse paika käsitsi!

1.2  Aknad on varustatud Euroopa ühe juhtiva sulusetootja Roto Frank AG toodanguga.

Standardlahenduses on kaks seentapiga turvasulgurit, mis raskendavad aknaraami lengist väljakangutamist.
Kőik sulusetapid liiguvad varjatud alusel profileeritud suluselatis. Eelised: sulus paistab väljast ühtlasem, tagatud on pikaajalised suurepärased liugumisomadused.
Roto süsteemis on kőik sulusekomponendid kesklukustuse kaudu omavahel ühenduses. Süsteem tagab juba standardversioonis kőrge turvalisustaseme. Seda on väga mugav kasutada ja sellesse saab probleemivabalt integreerida mehhaanilisi lisasid.
Hőbedaselt mati läikega pinnakate RotoSil annab lisaks elegantsele välimusele korrosioonikaitse, mis ületab rangeid nőudeid mitmekordselt.
Roto baasvarustus pakub rohkelt komforti. 
Mikrotuuluti tagab reeglipärase őhuvahetuse. 

 

2. PVC-akende kvaliteedinäitajad

2.1  Kvaliteedist üldiselt

Akna kvaliteet sõltub suuresosas valmistaja kvalifikatsioonist ja profiili kvaliteedist. Profiil peab tagama akna vastupidavuse ning sooja- ja mürapidavuse, mis sõltub profiili kambrite arvust - mida rohkem kambreid on, seda paremini nad isoleerivad ruumi välisilmast.
Kvaliteetse akna valmistamine sõltub kasutatavatest seadmetest ja tehase keskkonnast, näiteks talvel tehase ruumide küttest, et aken oleks täpsete mõõtudega ja vinklis valmistatud, kuna temperatuuri suurtel kõikumistel võib tekkida PVC-profiili joonpaisumine ja joonkahanemine.

Ehituslike polümeermaterjalide instituut viis läbi kunstliku vananemise uuringu – “40 tinglikku kasutusaastat Venemaa kliimas”. PVC-profiilide mehhanilised omadused jäid seejuures normide piiridesse, mis annavad võimaluse akende edaspidiseks ekspluateerimiseks, aga ka värvi muutused olid avastatavad vaid tänu optilistele seadmetele ja paljale silmale nähtamatud. See näitab, et saavutatud näitaja 40 tinglikku kasutusaastat ei ole veel piiriks.

1990. aastal Saksamaal, ühe Frankfurdi kontorihoone rekonstrueerimise programmi käigus demonteeriti ligi 100 PVC-profiili akent, mis olid kasutusel alates 1964. aastast. Kõik akende elemendid töötasid peale 26-te kasutusaastat. Vaid profiilide pinna detailne uurimine aitas avastada mõningaid väheolulisi defekte. Siinkohal tuleb arvestada ka sellega, et 1964. aastal paigaldatud akende tehniline tase on palju madalam, kui praegusel ajal valmistatavate akende oma.

Tingimusel, et uued aknad paigaldatakse tehnoloogiliselt õigesti ning kvaliteetselt, on võimalik vähendada akende kaudu hoonest väljuvat soojuskadu 35% võrra, toatemperatuur aga võib tõusta kuni nelja kraadi võrra. Seega tasub maja tasakaalustatud ja reguleeritud küttesüsteemi korral korteriakende väljavahetamine ennast suhteliselt kiiresti ära. 

2.2  Eriklaaside kasutamine

Akende klaasimisel kasutatakse enamasti 4mm (suurematel pindadel ka 6mm) kirgast klaasi, kuid loomulikult ei ole see kaugeltki ainus võimalus. Kõige kasutatavam klaas soojusisolatsiooni parandamiseks ning madala energiakulu saavutamiseks on selektiivklaas. Selektiivklaas sarnaneb väliselt tavalise klaasiga, mille üks pool on kaetud spetsiaalse läbipaistva madala emissiviteetkattega ehk Low-E kattega. Kate on läbipaistev, väikese, peaaegu märkamatu värvitooniga ning mõjutab valguse läbilaskvust ja peegeldust minimaalselt. Selektiivklaasi kasutamine klaaspaketis vähendab soojuskadu akende kaudu kuni 30%. Klaasi pinnale kantud Low-E kate võimaldab ehitise siseruumidesse pääseda lühilainelisel kiirgusel (valgusel), kuid takistab küttesüsteemide tekitatud pika lainepikkusega soojuskiirguse kadu läbi akende. Selektiivklaas asetatakse klaaspaketti siseklaasina nii, et kaetud pind jääb paketis sissepoole. Sellise asetuse puhul sisepinnad soojenevad, mis omakorda vähendab temperatuuri kõikumist ja kondensatsiooni, siseklaasi pinnalt ei õhku ebameeldivat külma. Mõningates klaaspaketi klaasikombinatsioonides on selektiivklaas välimiseks klaasiks, mis puhul U-väärtus ei muutu.

Turvalisuse seisukohalt on otstarbekaim kasutada lamineeritud klaasi, mis löögi puhul säilitab oma kuju ega eralda kilde. Veelgi tugevamaks muudab klaasi karastatud klaaside kasutamine. Karastatud klaas saadakse lehtklaasi kuumutamisel üle 600°C ning seejärel klaasi kiirel jahutamisel. Antud protsess tekitab klaasi pindades pinge, mis suurendab oluliselt klaasi tugevust ja tekitab klaasis sisepinge, mis klaasi purunemisel muudab selle väikesteks ümarateks ja nüriservalisteks kildudeks, peale selle on karastatud klaas tavalisest klaasist viis korda suurema painutustugevusega. Karastatud klaasi puhul on termilise purunemise võimalus minimaalne.

2.3  PVC-akende eelised

PVC-materjalist valmistatud raamidega avatäidetel (akendel ja ustel) on palju eeliseid puit ja alumiinium raamide ees, nagu näiteks:
Inimesele füsioloogiliselt täiesti ohutu - bioloogiliselt täiesti reageerimatu.
On aastakümneid funktsionaalsed ja püsivad - ilma et pidevalt tuleks teha kulutusi nende hooldamiseks.

 • Ei vaja oma eluaja jooksul ülevärvimist.
 • Ei roosteta, ei mädane, ei pragune ega lõhustu.
 • Ei juhi elektrit, antistaatiline.
 • Süttib raskelt ja kustub ise - materjal ei soodusta põlemist.
 • Tänu kõrgele tihedusele, heli- ning soojusisolatsioonile ei raisata kütet, soojuspidavus 20% kõrgem kui puitakendel.
 • Vastupidavaimad ilmastikule ja mehaanilistele vigastustele.
 • PVC-aknad on lihtsalt ja kiirelt valmistatavad.
 • Optimaalne UV (ultraviolettkiirgus) kindlus luitumise ja järelkolletumise suhtes.
 • Lai värvivalik ja puitimitatsioonid, ka kahevärvilised kombinatsioonid.
 • Spetsiaalsed põrktihendid hoiavad ära soojakaod ja kaitsevad tervistkahjustava tõmbetuule eest.
 • Süsteemsed metall (teras) tugevdusarmatuurid garanteerivad suurepärase staatika
 • PVC-aknad on keskkonnasõbralikud, ei kasutata väärispuitu ning materjali saab hõlbsalt utiliseerida. 

facebook

TOODETE KIIRVALIK

kontakt
aknadkatuseaknadputukavõrgudlisatooted