Kevadine suurpuhastus algab akendest

Kuigi hõivatud inimesed on järjest enam hakanud koduseid koristustöid tellima selleks spetsialiseerunud firmadelt, tasub ka ise puhtuse eest hoolitsedes talitada teadlikult.

Kevade hakul, kui päike taas erksamalt paistma hakkab, märkame, et aknad on talvega määrdunud. Kevadist suurpuhastust tasuks alustada just akende pesust. Sellega kaasneb riba- ja lamellkardinate puhastus. Keemilisse puhastusse tuleks viia tekstiilkardinad.

Akende pesemine on kaval ette võtta jahedatel, pilvistel ja tuulevaiksetel päevadel, sest tuul ja päike kuivatavad klaasid liiga ruttu ning puhastusjälgi on raskem kõrvaldada.

Enne akende pesemist tuleb pehme lapiga ära pühkida tolm nii klaasidelt, raamidelt kui ka aknalaualt. Kui akna pindadele on remondist jäänud kuivanud värvi, tuleb see enne aknapesu žiletiga maha kraapida.

Aknaklaaside pesemiseks on müügil palju vahendeid, mille koostisesse kuuluvad nõrgad happed, pindaktiivsed ained ja lahustid. Ükskõik millise vahendiga me aknaid ka ei peseks, peab alati pesema väikeste pindade kaupa. Pestud aknaosa tuleb ruttu kuivaks hõõruda, mitte lasta sel õhu käes kuivada, siis ei jää pesutriipe.

Pärast aknapesu saame tunda rõõmu kevadpäikesest. Kui aknad puhtad, märkame ka paremini teisi määrdunud kohti oma kodus.

Allikas: www.tarbija24.ee 04.03.2009