Kuidas valmistada katuseaknaid talveks ette?

Talve lähendes tasub üle vaadata ka katuseaknad, et pikendada nende vastupidavust ja tööiga. Järgnevalt toome välja soovitused, mida tasub järgida.

Õhufilter – Ventilatsiooniklapi taga asuvat õhufiltrit saab eemaldada ja pesta tavaliste koduste puhastusvahenditega.

Hinged ja kinnitused – Soovitatav on kord aastas kanda kõikidele hingedele hõõrdumisvastast määret ja pingutada kõik välised kruvid.

Tihendid – Kummitihendite eesmärk raami ja lengi vahel on luua õhutihedus, et vältida tarbetut tuuletõmbust. Tihendite eluiga on erinev, sõltudes akna avamissagedusest ja muudest faktoritest. Seetõttu võivad tihendid aja jooksul jäigaks muutuda ning ei sobitu enam korralikult. Tihendite eluiga saab pikendada neid kord aastas silikoonõliga töödeldes.

Veeplekid – Talve lähenedes jääb tihti tähelepanuta akent ümbritsevate veeplekkide puhastamine, kuid seda tuleb kindlasti teha. Akna ümbert tuleb eemaldada lehed ja muu praht, et vihmavesi saaks vabalt ära voolata. Kahjustatud veeplekid vahetada uute vastu.

Lumi ja jää – Lumerohkel talvel võib liiga suur kogus lund koguneda ka katuse ja katuseakende peale. Sellisel juhul tuleb võimalikult palju sinna kogunenud lund ja jääd ära koristada, et sulav vesi saaks akna pealt ja ümbert maha voolata. Vastasel juhul võib sulavesi ladestuda akna alla ning tekitada sinna jäätammi. Sulaperioodidel võib vesi aknast läbi tungida.

Kui katusele pääs on raske või võimatu, peaks mõtlema küttekaablite paigaldusele akna külgedele ja alumise serva alla.

Allikas: www.maaleht.ee Silja Kirsimäe 27. september 2010