Mõõtmine

Nii päringu saatmiseks kui ka ise akende vahetust ette võttes on oluline teada, kuidas korrektselt uute akende mõõte arvestada. Tühja avasse (uus hoone) kui ka vana akna asemele (vana hoone) uut akent tellides on oluline teada, kuidas arvestada välja õiged mõõdud.

Siinkohal toome välja üldise põhimõtte ja soovitused akende mõõtmisel, mida kasutavad ka meie spetsialistid. Tavapäraselt kinnitab paigaldustööde teostaja ka tellitavate akende mõõdud. Ka oma igapäevases praktikas rakendame sama põhimõtet ning meilt akende paigalduse tellimisel mõõdame objekti enne uute akende tootmist omalt pool üle.

 

UUSEHITIS – aknad paigaldatakse tühja avasse

Uusehitise korral tuleb mõõta ära ava laius ja kõrgus. Nii ava laiusest kui ka kõrgusest arvestada maha 3 cm montaazivahu jaoks.

Kõige täpsema pakkumise saamiseks lisada ka akna jagunemised ning iga jaotuse avanemissuunad.

VANA AKNA VAHETUS 

Vana akna vahetuse korral on vajalik arvestada akna mõõtudel sellega, et aknaraam on nii külgedelt kui ülevalt pisut seina sees. Pakkumiseks vajaliku mõõdu saamiseks mõõtke laius palede vahel ning lisage juurde 3 cm. Kõrgusmõõdu saab arvestada välja, võttes mõõdu akna kõige alumisest servast kuni ülemise paleni.
Kui aken on jaotatud mitmeks osaks, võtke akna servast mõõdud jaotispostide tsentrisse ning märkige peale jaotuste avanemissuunad.

PROFESSIONAALIDE ABI

Loomulikult pakume ka omalt poolt mõõtmisteenust. Meie poolt paigaldatavad aknad mõõdab alati meie spetsialist üle, et garanteerida sobivaimad mõõdud uutele akendele ning tagada kiire ja kvaliteetne paigaldustöö.