Aknalauad

Aitame akende vahetusel täislahendustega, pakkudes ka erinevas valikus aknalaudu interjööri.

Puitlaastplaadist lamineeritud aknalaud

Puitlaastplaat on pealt kaetud 0,4-0,7 mm paksuse kõrgsurvelaminaadiga, mis on mõeldud kasutamiseks siseruumides kuivades tingimustes. Kuivadeks tingimusteks loetakse ruumi, kus õhu temperatuur on vähemalt 20°C ning suhteline õhuniiskus ei ole üle 65%.

Mõõdud:

  • Ninaga aknalaua paksus on 19 mm ja nina otsast 39 mm.
  • Ilma ninata aknalaua paksus on 22 mm.
  • Maksimaalne pikkus 4050 mm
  • Maksimaalne laius 600 mm

PVC aknalaud

Ninaga PVC aknalaud sobib ideaalselt kõikidesse siseruumidesse. Seal hulgas ka eriti niisketesse ning kütteta ruumidesse, nagu vannitoad või keldrid. Aknalauda on lihtne töödelda ning paigaldada. Lõppviimistlusena paigaldatakse otstesse plastikust otsakatted.

Mõõdud:

  • Aknalaua paksus 20 mm, nina otsast 40 mm
  • Maksimaalne laius 6000 mm
  • Maksimaalne sügavus 600 mm

Paigaldamine ja hooldamine

Aknalaudade paigaldamine

Paigaldamine toimub montaaživahuga distantsmajakate abil. Paigaldamisel vältida mehhaanilisi lööke otse aknalaua pinnale. Vuugid täidetakse hiljem silikooniga, et vältida niiskuse sattumist aknalaua pinnale. Aknalaua paigaldamisel ei tohi kasutada niiskust sisaldavaid materjale (nt krohvisegu). Aknalaua pinnale sattunud vesi tuleb koheselt eemaldada.

Aknalaudade hooldamine

Tänu oma tihedale pealispinnale ei vaja aknalauad erilist hooldust, kuid siiski tuleb aknalaudu regulaarselt puhastada. Selliste määrivate toodete puhul nagu huulepulk, kingapuhastusvahend, värvid, õlid, kleepuvad ained jms võib kasutada orgaanilisi puhastusaineid.
Tähelepanu: jälgida kemikaalide ohutust kasutamisel!

HOIATUS! Regulaarse puhastamise korral mitte kasutada küürimisvahendeid (küürimispulber, tugevad harjad ja muud teravad esemed). Samuti tuleks vältida poleerimisvahendeid, läikevahendeid ja vahasid, mis sisaldavad happeid või happelisi sooli (aminosulfatsiid, hüdrokloriidhape, hõbedapoleerimisvahend).